In Memoriam Ties Kruize

Op 29 oktober jl. overleed op 91-jarige leeftijd onze oud-voorzitter en oud-trainer Ties Kruize. Van 1955 tot 1958 was Ties voorzitter van onze vereniging. Hij speelde mee in DES 1 toen zij in 1956 ongeslagen kampioen werd en promoveerde naar de toenmalige Hoofdklasse (van de Christelijke Korfbalbond), voor DES een ongekend niveau. Daarna legde Ties zich vooral toe op de jeugd van DES en trainde hij vele jaren de jeugdteams waarin zijn kinderen Roelof, Jeannette en Peter ook speelden. Veel jeugdige DES-leden kregen in de jaren zestig en zeventig trainen van hem. Hij zorgde zelf ook voor aanwas van nieuwe leden uit de toen net opgeleverde nieuwbouwwijk Poptahof met veel jonge gezinnen met kinderen. Ik was één van hen. Door Ties werd ik lid van DES en van hem leerde ik het korfbalspel. Ties kon door zijn blik en gestalte wat streng overkomen maar was bijzonder aardig en vriendelijk in de omgang met ons. Met de fiets of soms lopend leidde hij de jeugdige leden van DES uit de wijk naar het veld. Ties hield wel van een uitdaging. Zo was hij na zijn korfbalperiode jarenlang actief als lange afstandsloper. Enige jaren geleden is Ties (met zijn vorig jaar overleden vrouw Ali) vanuit de Achterhoek weer in onze omgeving komen wonen. Dat bood hem de gelegenheid om af en toe een wedstrijd van DES 1 op het veld of in de zaal bij te wonen. Ties was 68 jaar lid van onze vereniging.

Wij gedenken Ties Kruize met respect voor het vele werk dat hij voor DES heeft verricht.

Wij wensen Roelof, Jeannette, Peter en de familie veel sterkte toe.

Namens ckv DES,
Erik Kraaij